Ty wybierasz naszą szkołę, a my zapewniamy jak najlepsze warunki do nauki i rozwoju.
Uczymy samodzielności i odpowiedzialności. Stawiamy na kreatywność.
Przygotujemy Ciebie tak, abyś mógł odnaleźć się w przyszłej Polsce, Europie, Świecie.
OFERTA EDUKACYJNA 2024/2025
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE:
Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym:
język polski, język angielski, historia
TECHNIKUM
TECHNIK LOGISTYK
TECHNIK ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH
BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA
zawód: oddziały wielozawodowe
TECHNIKUM
ABSOLWENCI OTRZYMUJĄ EUROPASS - SUPLEMENT DO DYPLOMU POTWIERDZAJĄCEGO KWALIFIKACJE ZAWODOWE W JĘZYKU ANGIELSKIM UZNAWANY W KRAJACH UNII EUROPEJSKIEJ
TECHNIK LOGISTYK
Technik logistyk jest jednym z najnowocześniejszych i dobrze płatnych zawodów na rynku krajowym i zagranicznym. Zajmuje się transportem lotniczym, drogowym, kolejowym, magazynowaniem, spedycją i przepływem towarów. Głównymi partnerami dla logistyków są wojsko, policja, przemysł, budownictwo, handel, transport, telekomunikacja. Logistyka to nowoczesny kierunek - stale wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny, którzy potrafią podnosić konkurencyjność i efektywność funkcjonowania przedsiębiorstw.
1. Perspektywy zawodowe:
Technik logistyk potrafi sprawnie zarządzać transportem. Specjaliści do spraw logistyki mogą podejmować pracę w działach logistyki przedsiębiorstw przemysłowych, handlowych, dystrybucyjnych, usługowych oraz transportowo-spedycyjnych. Jako technik logistyk możesz pracować w działach sprzedaży i prognozowania popytu, planowania zakupów, handlu elektronicznego, logistyki miejskich usług infrastrukturalnych, systemów informacyjnych wspomagających dystrybucję towarów, gospodarki odpadami, recyklingu, planowania produkcji i zapasów, gospodarki materiałowej, transportu wewnętrznego. Pracę można będzie również znaleźć w wojskowych oddziałach logistycznych różnych szczebli dowodzenia jako pracownik cywilny resortu obrony narodowej oraz w misjach pokojowych i stabilizacyjnych. W administracji państwowej w centrach zarządzania kryzysowego i wydziałach porządku i bezpieczeństwa publicznego. Absolwent szkoły otrzymuje tytuł technika logistyki po zdaniu egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, może kontynuować naukę na każdych studiach wyższych po zdaniu matury.
2. Zadania zawodowe:
• Przygotowywanie procesu logistycznego.
• Przygotowywanie taryf przewozowych, spedycyjnych i ustalanie należności za usługi logistyczne.
• Sporządzanie dokumentów logistycznych oraz zawieranie umów sprzedaży usług logistycznych w co najmniej dwóch językach obcych.
• Prowadzenie rozliczeń i rachunków ze spedytorami, klientami krajowymi i zagranicznymi.
• Analizowanie kosztów dostawy i magazynowania oraz podstawowych parametrów wydajności procesów magazynowych.
• Organizowanie przyjęcia i wydania towarów z magazynu.
• Organizowanie logistyki miejskiej.
• Zarządzanie zespołami ludzi w działalności logistycznej.
• Zarządzanie zapasami i ustalanie planu dostaw w działalności logistycznej.
• Podejmowanie działalności marketingowej na rynku usług logistycznych.
Technik logistyk to kierunek wychodzący naprzeciw nowej sytuacji gospodarki rynkowej – systematycznie wzrasta zapotrzebowanie na absolwentów, którzy posiadają znajomość logistyki, czyli potrafią podnosić konkurencyjność i efektywność funkcjonowania przedsiębiorstw, które coraz częściej poszukują pracowników nie będących wyłącznie specjalistami w jednej danej dziedzinie, ale znających wszystkie zagadnienia związane z funkcjonowaniem przedsiębiorstwa i będących dobrymi organizatorami. Kierunek ten jest też bardzo dobrym przygotowaniem dla wszystkich, którzy planują studia, zwłaszcza na kierunkach logistyka, spedycja, transport i innych pokrewnych. Zawód ten jest także wskazany dla osób, które wiążą swoją przyszłość z wojskiem lub strażą pożarną.
TECHNIK ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH
Zdrowe i racjonalne żywienie jest modne, w związku z czym specjaliści od żywienia są poszukiwani. Dynamiczne zmiany zachodzące na rynku pracy wymusiły konieczność połączenia trzech zawodów: technika żywienia i gospodarstwa domowego, technika organizacji usług gastronomicznych oraz kucharza tak, aby absolwent tego kierunku kształcenia był bardziej wszechstronny i przystosowany do wymagań pracodawców oraz klientów.
1. Absolwent tego kierunku po ukończeniu szkoły będzie umiał:
• oceniać jakość żywności,
• pięknie aranżować stół i potrawy na talerzu w zależności od okoliczności i rodzaju podawanych potraw,
• profesjonalnie przygotowywać wszelkiego rodzaju potrawy i napoje z zastosowaniem nowoczesnych technologii,
• obsługiwać konsumentów z wykorzystaniem różnych metod obsługi,
• planować i oceniać żywienie różnych grup ludności,
• organizować produkcję gastronomiczną ( od zapotrzebowania po produkcję i obsługę gości),planować i • organizować usługi gastronomiczne,
• założyć i prowadzić własną działalność gospodarczą (np. restaurację, firmę cateringową) oraz będzie wiedział jak być w tym lepszym od konkurencji.
2. Możliwości zatrudnienia:
• restauracje
• hotele,
• zakłady gastronomiczne,
• własna działalność,
• pensjonaty, domy wczasowe,
• restauracje na statkach i promach,
• szpitale,sanatoria, szkoły, internaty, stołówki prowadzone przez zakłady pracy,
• przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją produktów i półproduktów spożywczych.
Kształcenie w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych doskonale przygotowuje do prowadzenia własnej firmy w formie restauracji, punktów gastronomicznych czy świadczenia usług cateringowych
Kierunek ten jest też bardzo dobrym przygotowaniem dla wszystkich, którzy planują studia, zwłaszcza na kierunkach związanych z żywieniem, dietetyką, zarządzaniem, promocją i innych pokrewnych.
Wykształcenie zdobyte na tym kierunku gwarantuje zatrudnienie nie tylko w kraju ale i za granicą.
SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA
Nauka w Branżowej Szkole I stopnia trwa 3 lata.
Absolwenci uzyskują staranne przygotowanie do pracy w wybranym zawodzie i możliwość kontynuacji nauki w Branżowej Szkole II stopnia w celu zdobycia tytułu technika.
ODDZIAŁY WIELOZAWODOWE
Uczniowie zgodnie ze swoimi zainteresowaniami wybierają zawód i samodzielnie poszukują praktyki u wybranego pracodawcy. Zajęcia z przedmiotów ogólnokształcących odbywają się w naszej szkole. Wiedzę z zakresu przedmiotów zawodowych (zgodnie z wybranym kierunkiem) uczniowie zdobywają na kursach zawodowych organizowanych w każdej klasie przez Ośrodki Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego.
Praktyczna nauka zawodu odbywa się u pracodawcy. Uczniowie Branżowej Szkoły I sytopnia są zatrudniani przez pracodawcę na podstawie indywidualnych umów o pracę w celu przygotowania zawodowego i otrzymują status pracownika młodocianego.